Hírek > Megoldás Uniós források helyett
Beruházni szeretne? Finanszírozási forrás után keres?
Nincs pályázat? Megoldás Uniós források helyett
Jelen cikkünkben két lehetőséget kívánunk bemutatni, melyek méltó alternatívák akár a pályázatoknak, akár a hiteleknek.
Versenyképes kihívókra találtak az Uniós források. A vállalatok számára forrásbevonási lehetőségek jelentősen beszűkültek az elmúlt időszakban, és egyelőre nem tudható biztosan mikor indulnak újra a pályázati lehetőségek.
A jelenlegi gazdasági helyzetet tudja ellensúlyozni az előremenekülés stratégiája, ugyanakkor pusztán saját forrásból a vállalkozások nagy része kizárólag a feltétlenül szükséges beruházásokat hajtja csak végre.
Elsőként olyan adókedvezményre hívjuk fel a figyelmet, mely kevésbé ismert, ugyanakkor előnyeit tekintve a pályázati pénzek versenyképes alternatívája lehet.
BERUHÁZÁSI ADÓKEDVEZMÉNYEK
A pályázati konstrukciókban már jól megszokott feltételek jellemzik az igénybevétel feltételeit is, azaz kizárólag induló, még meg nem kezdett beruházásra lehet adókedvezményt kérelmezni.
Nagy előnye, hogy a jelentősebb adóteljesítményű nagyvállalatok is igénybe vehetik (30-60%-os támogatási intenzitással településtől függően, és legalább jelenértéken legalább 1 milliárd Ft-os beruházáshoz). KKV-k esetén ez a határ 50 és 100 millió Ft (attól függően, hogy kis vagy középvállalat az igénybevevő), illetve 40-80%-os támogatási intenzitás.
Az adózó akár 13 éven át érvényesíthet adókedvezményt a beruházás üzembe helyezését követően. Rendkívül előnyös és hangsúlyos segítséget kaphatunk az adókedvezmény által, ugyanakkor komoly előkészítést, nyomonkövetést, a nyilvántartási kötelezettségeken felül naprakész jogszabályi ismereteket igényel az adókedvezmény igénybevétele.
EKD TÁMOGATÁS
Másik rendkívül előnyös támogatási forma az egyedi kormánydöntésen alapuló támogatás (EKD), melynek feltételein idén nyáron könnyítettek. Így 3 millió EUR a minimális beruházási érték számos településen, változott a regionális támogatási térkép is, illetve új jogcímként jelent meg a nulla nettó kibocsátási célt szolgáló gazdaságra való átállást ösztönző támogatás.
Beruházási korlátok:
- Legalább 10 millió euró beruházás: Győr, Székesfehérvár, Tatabánya, Szekszárd, Kecskemét, Szombathely, Veszprém, Zalaegerszeg, Debrecen, Szeged vagy Eger
- Legalább 5 millió euró beruházás: Salgótarján, Miskolc, Nyíregyháza, Békéscsaba, Pécs, Kaposvár, Szolnok vagy bármelyik járásszékhelyen (amennyiben a vármegyeszékhely és a járásszékhely megegyezik, úgy a magasabb előírt elszámolható költségösszeget kell figyelembe venni)
- Legalább 3 millió euró beruházás: a másik két kategóriába (vármegyeszékhelyek és járásszékhelyek) nem tartozó településeken.
Baranya, Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves vármegyében a maximális támogatási intenzitás 50% helyett 60%-ra nőtt, sőt kisvállalatok esetében ez 80%-ra növelhető.
A biztosíték tekintetében is jelentős könnyítés érkezett: a biztosíték összege fokozatosan csökkenthető a monitoring (fenntartási) időszak éveiben.
ÚJ TÁMOGATÁSI JOGCÍM
A támogatás olyan vállalkozás részére nyújtható, amely a támogatás hiányában a nulla nettó kibocsátási célt szolgáló gazdaságra való átálláshoz szükséges berendezések (akkumulátorok, szolárpanelek, szélturbinák, hőszivattyúk, elektrolizátorok, valamint szén-dioxid-leválasztást és -tárolást szolgáló berendezések) gyártását, vagy az ehhez szükséges alkatrészek és nyersanyagok előállítására irányuló beruházását EGT-n kívüli országban valósítaná meg.
Ez a támogatás Magyarország egész területén igénybe vehető.
A támogatás intenzitása Budapesten maximum 15%, Budapesten kívüli településeken maximum 35% - a támogatás mértéke Budapesten maximum 150 millió euró, Budapesten kívüli településeken maximum 350 millió euró.
Ez a jogcím egyébiránt az első pontban említett adókedvezmény esetében is releváns!
Tekintse meg szolgáltatásainkat is:
- Könyvvizsgálat – AUDIT
- Adótanácsadás – TAX
- Pályázatírás - GRANTS
- Finanszírozás – FINANCE
- Megújuló energia – PV – NAPELEM
- Turisztikai tanácsadás - HOTELS
Ajánlatkérés, időpontegyeztetés:
Farkas Tamás
mobil: +36 70 381 05 30
e-mail: farkas . tamas ( at ) eccconsulting . hu
Irodáink:
1054 Budapest, Kálmán Imre utca 1.
6000 Kecskemét, Kölcsey utca 7/A.
Korábbi híreink: ide kattintva érhetőek el